Fotograf Petr Hejcman - Kolín :: www.peters.cz


Aktuality


23.01.2014 (11:14)

18. dubna 2014 - 1. ROČNÍK FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE

Městská knihovna Kolín vyhlašuje 1. ročník fotografické soutěže pod záštitou místostarosty města Kolína Mgr.Tomáše Růžičky

Soutěžní témata: 1.+2. kategorie – Kolín mýma očima 3. kategorie – Kolín v pohybu

Kategorie:
1. kategorie: 1. stupeň ZŠ 2. kategorie: 2. stupeň ZŠ (nebo odpovídající ročníky víceletého gymnázia) 3. kategorie: střední školy a učiliště

Kdy odevzdat soutěžní fotografie: do 18. dubna 2014
Kam odevzdat soutěžní práce: Městská knihovna Kolín

Vítěze jednotlivých kategorií vybere porota ve složení: Mgr.Tomáš Růžička, Josef Čáslava, Jaromír Novotný, Petr Hejcman, Mgr. Kristýna Šultová

Soutěžní podmínky a zpracování námětu:
Fotografie formátu 20×30 cm. K tématu „Kolín v pohybu“ doporučujeme zdůraznit viditelnost pohybu. Soutěžní foto je třeba na zadní straně označit těmito údaji: jméno, příjmení, bydliště, věk, škola, třída, název práce. Při hodnocení bude kladen důraz na osobité a neobvyklé zpracování. Fotografie může Město Kolín bezplatně využít a otisknout v tisku.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne v úterý 6.5.2014 od 16 hodin ve výstavním sále Městské knihovny a bude spojeno s výstavou soutěžních fotografií. Ocenění autoři obdrží zajímavé ceny.
http://www.knihovnakolin.cz/co-se-chysta


22.09.2013 (17:19)

Výstava - Čas bytí

Výstava fotografií Petra Hejcmana „ Čas bytí“ proběhne ve dnech 2.9. – 30.9. 2013.
Zhlédnout ji můžete každý den od 10:00 do 16:00 v prostorách Artonu.
Zakončena bude netradičně dernisáží 30.9. v 17:00 s pozváním na sklenku vína, deinstalací fotografií s možností zakoupení vystavených snímků.Známý kolínský fotograf Petr Hejcman vystavuje kolekci svých snímků. Výstava dostala název "Čas bytí". K jejímu uspořádání ho vedlo překvapivé nedávné zjištění, že se v námětech nápadně shoduje s mužem, který stál u zrodu české moderní fotografie - Jaromírem Funkem. Nejde o stejnost, ale spíše o podobnost v námětech jako je chrám sv. Bartoloměje a jeho křížová cesta, polabská krajina, architektura. Ovšem tam, kde Funke fotí ve své době dokonalou elektrárnu ESSO, má Hejcman, vzdálený tři generace, automobilku TPCA.
Výstavu kromě fotografií doplňují knihy a publikace o Kolíně, ve kterých Petr Hejcman publikoval.
(Vladimír Sládek - Kolínský Pres)
21.05.2013 (16:02)

Open - Air Foto Festival

Petr Hejcman

FESTIVALOVÉ TÉMA - SVATEBNÍ FOTOGRAFIE
• Přednáška: Jak se poprat se svatební fotografií
• Výstava: Tam na druhém břehu
OSOBNOSTI

Program Open - Air Foto Festivalu
Na festivalu si najde každý to svoje. Ať se zajímáte o technologické novinky nebo toužíte odhalit triky a tajemství profesionálů či se pokochat výstavami fotografií.

Co vás všechno čeká:
• Fotopark s desítkami fotografických příležitostí
• Program pro celé rodiny, které rádi fotí
• Fototechnika v praxi
• Workshopy, přednášky, individuální konzultace
• Výstavy fotografií a setkání s jejich autory
• Glamour párty

Kdy a kde se festival koná
Festival se koná v Českém Krumlově druhý červnový víkend: 8. - 9. 6. 2013.

Denní program:
sobota od 10:00 do 19:00 hodin
neděle od 10:00 do 17:00 hodin

Večerní a noční fotografování:
sobota 21:00 - 23:30 hod17.11.2012 (16:02)

Televize Noe představí Hejcmana

Televize NOE představí v 50. premiérovém díle svého seriálu o filmových tvůrcích Kolíňáka Petra Hejcmana. Klapka s Petrem Hejcmanem bude vysílána v pondělí 19. listopadu od 20 hodin. Televizní diváci uvidí v hodinovém pořadu průřez autorovou krátkometrážní tvorbou. Těšit se můžeme na jeho debut Kolínské zvony z roku 2001, dokument o přípravě území pro výstavbu TPCA nazvaný V Zóně či na snímek Kolíne, Kolíne o fotografu Jaroslavu Kronusovi, který je Hejcmanovým absolventským filmem z hradecké Školy audiovizuální tvorby. V pořadu nebude chybět ani dokument Kmochův Kolín, kterému letos udělila porota na Národním filmovém festivalu v Ústí nad Orlicí čestné uznání. Hejcmanovy filmy získávají ocenění na přehlídkách pravidelně, vidět je mohli i diváci v Rakousku, Německu či Polsku. Pro kolínské patrioty je jistě příjemné, že zůstává věrný místním událostem a tématům. Lidí, kteří z vlastního zájmu propagují domovský Kolín, je jen hrstka.
slad - Kolínský PRES


07.08.2012 (09:24)

Výstava - Zvonice kostela sv. Bartoloměje

Kolín z věže se změnil

Stálou výstavu fotografií Petra Hejcmana na zvonici chrámu sv. Bartoloměje mohou obdivovat návštěvníci této nejmohutnější kolínské věže. Kolíňák má větší možnost postřehnout změny dnešního Kolína proti dobám před tuctem let. "Byl jsem překvapen, jak se Kolín změnil. Od doby pořízení snímků, je možné po dvanácti letech zaznamenat v Kolíně změny ve stejném zorném úhlu z ochozu chrámu. Z těch nejpatrnějších bychom mohli jmenovat lávku přes Labe, OBI, Tesco, Villu Romanticu, obchvat, domy u bývalé Helady či TPCA, " řekl Petr Hejcman. Dokumentární fotografie, které byly na zvonici pořízeny v roce 2000, můžete vidět ve velkoformátovém tisku 120 x 80 cm. Některé snímky jsou také součástí souboru pohlednic, který je stále ještě k dostání v infocentru v Kolíně Na Hradbách. "Jedná se o sběratelskou záležitost," doplnil autor.
j. červín